Nasze strony:ARISTON | JUNKERS

Strona główna

Strona główna > Sprzedaż urządzeń i akcesoriów > Kotły kondensacyjne > CerapurMaxx-2

Motto firmy

Kocioł kondensacyjny o dużej mocy - CERAPURMAXX

Kotły kondensacyjne CERAPURMAXX przeznaczone są do ogrzewania średnich i większych budynków wielorodzinnych,
biurowych i przemysłowych.

Duża moc w małych wymiarach

Kotły CERAPURMAXX to kompaktowe, kondensacyjne kotły wiszące. Dzięki temu kotłownia nie musi zajmować dużej powierzchni. Możliwy jest montaż kotłów na ostatniej kondygnacji budynku wielorodzinnego, gdyż ich mały ciężar nie powoduje obciążenia stropu. Kotły CERAPURMAXX są doskonałą alternatywą dla zajmujących więcej miejsca kotłów stojących.

Układy kaskadowe

Dzięki nowej automatyce współpracującej z regulatorami i modułami sterowania serii Fx, możliwe jest łączenie kotłów CERAPURMAXX w układy kaskadowe za pomocą dwużyłowej magistrali BUS. Przy zastosowaniu modułu kaskadowego ICM i regulatorów Fx możliwe jest połączenie 4 kotłów w kaskadę o zakresie mocy od 18 do 392 kW. Pozwala to ogrzać budynki o powierzchni do ok. 6500 m2 (dla 60 W/m2).

Ochrona środowiska

Wysokiej klasy palnik, montowany w kotłach CERAPURMAXX, emituje spaliny z bardzo niską zawartością substancji szkodliwych. Dzięki temu spełnia wymagania najostrzejszych norm w dziedzinie ochrony środowiska. Kotły mogą pracować na obszarach szczególnie chronionych – w uzdrowiskach, sanatoriach, otulinach parków narodowych.

Łatwy montaż i serwisowanie

Niewielki ciężar kotłów to duża zaleta dla instalatorów montujących te urządzenia. Transport na miejsce montażu przez wąskie przejścia nie stanowi żadnego problemu. Serwisanci docenią z kolei łatwy dostęp do wszystkich części wewnętrznych kotła, a szczególnie łatwość konserwacji i czyszczenia bloku cieplnego. Kody błędów pojawiające się na wyświetlaczu w przypadku usterek, umożliwiają łatwą diagnostykę kotła i jego szybką naprawę.

Niezależne obiegi grzewcze

Duża moc kotłów, to często potrzeba niezależnej obsługi wielu obiegów grzewczych. Zastosowanie modułów sterujących marki Junkers pozwala na programowanie i niezależną pracę do 10 obiegów c.o. i c.w.u.

URZĄDZENIA DOSTĘPNE W 2 WERSJACH MOCY:

ZBR65-2 o mocy 14-65kW

ZBR98-2 o mocy 19-98kW

2008-2015 © SERWIS SZULBORSKI :: Kotły gazowe kondensacyjne, kotły gazowe, termy gazowe :: AUTORYZOWANY SERWIS JUNKERS :: 314694 odwiedzin