Nasze strony:ARISTON | JUNKERS

Strona główna

Strona główna > Sprzedaż urządzeń i akcesoriów > Kotły kondensacyjne > Suprapur

Motto firmy

Niewielkie wymiary - duża moc - SUPRAPUR

SUPRAPUR to szeroka gama urządzeń i doskonałe rozwiązanie dla ogrzewania budynków wielorodzinnych, biurowych i przemysłu.

Duża moc w małych wymiarach

SUPRAPUR to najnowsza generacja stojących kotłów kondensacyjnych w ofercie Junkersa. Szeroki zakres mocy w połączeniu z niewielkimi wymiarami urządzeń sprawia, że kotłownia nie musi zajmować dużo miejsca. Kotły doskonale współpracują z zasobnikami ciepłej wody użytkowej (seria SK) oraz w układach solarnych. Montaż kotłów jest niezwykle łatwy i szybki, możliwy również w miejsce istniejącego źródła centralnego ogrzewania.

Układy kaskadowe

Kotły SUPRAPUR współpracują w układach kaskadowych przy połączeniu równoległym do 16 kotłów. Dzięki temu, maksymalna moc wyjściowa kotłowni może wynosić nawet 4,5 MW! Pozwala to ogrzać budynki o powierzchni do 75 000 m2 (dla 60 W/m2).

Ochrona środowiska

Kocioł emituje spaliny z bardzo niską zawartością substancji szkodliwych. Dzięki temu spełnia wymagania najostrzejszych norm w dziedzinie ochrony środowiska. Kotły mogą pracować na obszarach szczególnie chronionych – w uzdrowiskach, sanatoriach, otulinach parków narodowych.

Łatwy montaż i serwisowanie

Podłączenia hydrauliczne i gazowe znajdują się w pewnej odległości od siebie w łatwo dostępnym miejscu. Większość istotnych elementów kotła jest osiągalna wprost od frontu. Stosunkowo niewielki ciężar kotłów, to duża zaleta dla montujących je instalatorów. Transport na miejsce montażu przez wąskie przejścia nie stanowi żadnego problemu. Urządzenie dostarczane jest jako kompletny kocioł i tym samym od razu gotowe jest do podłączenia do instalacji c.o. (akcesoria: pompa obiegowa, naczynie wzbiorcze, zawory zwrotne, należy kupić oddzielenie). Serwisanci docenią z kolei, łatwy dostęp do wszystkich części wewnętrznych kotła, a szczególnie łatwość konserwacji i czyszczenia bloku cieplnego. Kody błędów pojawiające się na wyświetlaczu w przypadku usterek, umożliwiają łatwą diagnostykę kotła i jego szybką naprawę.

Niezależne obiegi grzewcze

Duża moc kotłów, to często potrzeba niezależnej obsługi wielu obiegów grzewczych. Zastosowanie modułów sterujących marki Junkers, pozwala na programowanie i niezależną pracę do 10 obiegów c.o. i 2 obiegów c.w.u.

2008-2015 © SERWIS SZULBORSKI :: Kotły gazowe kondensacyjne, kotły gazowe, termy gazowe :: AUTORYZOWANY SERWIS JUNKERS :: 314694 odwiedzin